Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Królik holenderski

krole.pl » Rasy królików » Miniaturki » Królik holenderski

Królik holenderski
Królik holenderski
     Królik holenderski jest bardzo znaną rasą królików, lecz swoje obecne ubarwienie pozyskał dzięki hodowcą Brytyjskim. Rasa ta jest bardzo przyjacielska. Samiczki holenderskie są bardzo dobrymi matkami, zaś ich pielęgnacja nie jest trudna, ponieważ króliki mają krótką okrywę włosową. Ale nie oznacza to, że można zaniechać czynności pielęgnacyjnych, czyli króliki należy regularnie czesać, aby usunąć martwy włos i inne zanieczyszczenia.

WYGLĄD
     Charakterystyczną cechą rasy królików holenderskich jest bardzo specyficzne ubarwienie, a mianowicie: śnieżna biel, która przypomina swoim kształtem trójkąt, wbija się w czoło o ciemnej barwie, a ciemna barwa rozprzestrzenia się od uszów poprzez policki, aż do szyi. Pyszczek królików, podbródek oraz przednia część tułowia, wraz z łapkami jest w barwie białej, zaś tylna część ciała, wraz z zadkiem ma barwę ciemną. Tylne łapki królików holenderskich na końcach (palcach) posiadają biały kolor. Ciemny kolor na umaszczeniu tej rasy królików nie oznacza wyłącznie barwy czarnej, lecz wszelkich odcieni szarości oraz brązu. Rasa ta ma jeszcze jedną cechę charakterystyczną swojego wyglądu, mianowicie ciemny kolor na danym osobniku jest jednolity i nie przechodzi w żaden inny odcień.
Polecamy
Komentarze (3)
Autor: ~Anii (2021-03-26 11:39:40)      [odpowiedzi: 1]
Temat:

Moja Lolka


Moja Lolka jest królikiem holenderskim
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.
Autor: ~kicka (2020-06-06 11:41:18)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Królik


milapki
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 4minusplus 8 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023