Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Suszenie skórek króliczych

krole.pl » Użytkowanie królików » Suszenie skórek króliczych

Mały biały królik
Mały biały królik
     Skórki królicze powinny być suszone w przewiewnym, zaciemnionym pomieszczeniu, powinny być zawieszone, ale nie bezpośrednio przy gorącym piecu. Najlepiej jest suszyć skorki w cieple, gdzie temperatura wynosi od 25°C do 35°C, ale nie jest to konieczne. Skórki królicze nie powinny być suszone na słońcu, ponieważ bardzo szybko mogą one ulec częściowemu przepaleniu, co bardzo obniża ich wartość . Skorki królicze suszy się od kilku do kilkunastu dni, zależy to od panującej w danym okresie pogody oraz wilgotności powietrza.

     Wszystkie futerka królicze powinny wisieć do pełnego wysuszenia. To znaczy do czasu kiedy oleisty płyn, który pojawia się podczas ich suszenia na zewnętrznej powierzchni, zniknął całkowicie. Jest to bardzo ważne, ponieważ pakowanie oraz wysyłanie niezupełnie wyschniętych skórek, prowadzi do całkowitego ich zepsucia się. Nawet jeśli kilka nie zupełnie wysuszonych skórek zapakujemy razem z suchymi, w magazynie lub podczas transportu mogą one przyczynić się do gnicia czy też pleśnienia, w skórek czego doprowadzą do zepsucia się całej partii skorek króliczych.

Cztery małe białe króliki
Cztery małe białe króliki
     Wysuszone skórki królicze, najlepiej jest przed odstawą związać przednimi końcami, należy uformować z nich pęczki , ale nie większe niż po 50 sztuk w każdym. Pęczki powinno się uwiązać u pułapu w celu zabezpieczenia przed uszkodzeniem przez szczury lub myszy.

     Jeśli nie chcemy aby nasze skórki królicze zaatakowały mole, należy je często przeglądać, przetrząsać i lekko przetrzepywać. Niezależnie od tego skorki królicze podczas lata, trzeba silnie posypywać Azotoxem, naftaliną bądź innymi owadobójczymi preparatami oraz przysłaniać papierem. Jeśli skórki królicze mają być przechowywane przez dłuższy czas, należy te zabiegi powtarzać. Skórek króliczych nie powinno się solić, ani też stosować na nie jakiekolwiek środki konserwujące. Prawidłowo i odpowiednio osuszone skórki królicze nie psują się, jeżeli tylko przechowywane są w odpowiednich i sprzyjających warunkach.
Polecamy
Komentarze (1)
Autor: ~Andy (2021-02-05 12:08:06)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Suszenie skórek


Jestem totalnie nowym w temacie i nie doczytałem jak mam przygotować skórkę do suszenia?
Komentarz nie posiada autoryzacji. Może zostać usunięty.


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 3minusplus 7 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023