Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Zastosowanie anyżu w hodowli królików

krole.pl » Hodowla królików » Zioła w hodowli królików » Zastosowanie anyżu w hodowli królików

Biały królik
Biały królik
      Anyż jest rośliną która mierzy 50 cm długości. Zakwita w lipcu, posiada białe drobne kwiatuszki, które zebrane są w baldachy. W sierpniu na anyżu pojawiają się owoce, które swoim wyglądem przypominają owoce pietruszki, mają barwę zielonoszarą. Anyż charakteryzuje się słodkim smakiem, który lekko szczypie podniebienie. Roślina ta uprawiana jest w krajach śródziemnomorskich, w Europie Środkowej, Japonii oraz w Ameryce Środkowej. W naszym kraju także jest uprawiany, na terenach południowych jak również południowo-wschodnich.


      Anyż zbierany jest w porze rannej, kiedy roślina jest pokryta rosa. Po wysuszeniu roślin zebranych w snopki młóci się je, a nasiona oczyszcza i rozsypuje na cienkie warstwy. Anyż pod taką postacią powinien być dosuszany w miejscach przewiewnych oraz suchych. Często powinno się go przesypywać, aby mieć pewność, że suszy się jak należy. Zasuszony anyż powinien być przechowywany w papierowych torebkach, w suchych miejscach.

Anyż
Anyż
Zastosowanie anyżu u królików : Anyż stosowany jest w sytuacjach kiedy króliki mają problemy z trawieniem pokarmu, kiedy maja zaparcia lub wzdęcia. Anyż jest środkiem, który ma także cechy mlekopędne, bardzo dobrze pobudza wydzielanie mleka u karmiących samic.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 1minusplus 1 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023