Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Rumianek pospolity w hodowli królików

krole.pl » Hodowla królików » Zioła w hodowli królików » Rumianek pospolity w hodowli królików

Dwa małe białe króliki
Dwa małe białe króliki
      Rumianek pospolity nazywany jest także rumiankiem lekarskim. Stanowi bardzo popularną rośliną, którą można spotkać w całym naszym kraju. Występuje także na terenach Europy, Ameryki oraz Australii. Rumianek pospolity jest rośliną, którą można uprawiać (w Polsce jest uprawiany). Rumianek pospolity zazwyczaj rośnie jako chwast przy roślinach okopowych, przy zbożach. Lubi wilgotne gliniaste gleby. Należy do roślin jednorocznych, kwitnie w okresie maja do lipca. Rumianek pospolity oprócz nazwy rumianek lekarski nazywany jest także: rumianek polny, lekarski, zwyczajny, drobny, maruna, marunka, kamelki.

     Koszyczki złożone z kwiatków rumianku pospolitego należy zrywać, kiedy to zaczynają dojrzewać, najlepiej zbiorów dokonywać w suche i pogodne dni. Podczas suszenia rumianek pospolity musi być rozłożony w cienkie warstwy. Gdy roślinka zasuszy się jak należy, trzeba ją przechowywać w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Rumianek pospolity
Rumianek pospolity
Zastosowanie rumianku pospolitego w hodowli królików :
     Rumianek pospolity łagodzi rozdęcia nadbrzusza ("brzuszki"), ponadto łagodzi niepokój oraz stres (zazwyczaj jest stosowany podczas transportu królików w drodze na wystawy), pobudza wydzielanie żółci oraz pomaga w zapobieganiu nadmiernej fermentacji w jelitach królików.
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu

Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 5minusplus 4 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2023