Krole.pl - hodowla królików, informacje i porady dla hodowców

Najciekawsze komentarze
Autor: ~Kicki (2023-09-13 16:27:03)
Temat:

Kicki angory


Te króliczki są na prawdę śliczne mądre i sprytne mam jednego i są na prawdę kochane przychodzą żeby je tulić i całować dużo czasu trzeba im poświęcać więc jeśli ktoś byśli o takim słodziaku to musi się liczyć z tym że potrzeb [...]
Autor: ~Lukas (2022-05-10 18:04:27)
Temat:

Gazy w jelitach


Witam,oddaliśmy naszego króliczka do kliniki ,gdzie okazało się że ma dużą kule sierści w żołądku i gazy w jelicie ,zdecydowaliśmy się na zabieg,kulka usunięta gazy zeszły ,króliczek czół się coraz lepiej ,że doktor powiedziała [...]
Autor: ~królik_pan (2020-12-06 12:36:42)
Temat:

buraki ćwikłowe uzupełnienie karmy


Kłaniam się,
nie zgadzam się z powyższym stwierdzeniem, że buraki ćwikłowe powodują rozwolnienie i nie są najlepszą paszą dla królików. Rzecz pierwsza w hodowli zrównoważonej nie skarmiamy tylko samymi burakami, czy marchwią, z [...]
Autor: ~Marta (2020-03-04 08:11:16)
Temat:

Re: Jakaś dziwna choroba skóry


Świerzb dZialaj novoscrabin orzez miesiąc ale do veta fingiderm areozol świetny i do tego poproś o zastrzyk z iwermektyną w dawce 300-400 µg/kg m.c., podaną podskórnie co 10-14 dni, po pierwszym zastrzyku najlepiej jest to powtórzyć tak by [...]
Autor: ~Adrian (2018-07-20 19:11:08)
Temat:

Ślinotok


Ślinotok jest typową chorobą królicząt. Występuje najczęściej u młodych, zbyt wcześnie odsadzonych sztuk, które są trzymane w dusznych i wilgotnych klatkach i są karmione dużymi ilościami zabrudzonej lub zagrzanej zieleniny.
< [...]
Autor: ~milena (2015-08-25 12:08:49)
Temat:

zywienie krolia


krolik powinien miec siano24h
mlecze mozna dawac codziennie tak jak siano bo nie ma wogule kalorii
karme cuni complate i herbal co dziennie w malych ilosciach
kolbe mozna kupic raz kiedys z cui complate
krolikowi mozna ku [...]
Autor: ~Maria Bratus (2014-12-28 20:54:05)
Temat:

nie zgadzam sie z tym ze krolica ktora jak ma ponizej 4 mlodych jest malo wydajna


Mnialam krolice ktora w pierwszym mniocie ukocila tylko dwa malenstwa kolega mowil zebym jej sie pozbyla bylam uparta i ja zostawilam i dobrze zrobilam w drogim mniocie ukocila mi 8 maluchow moja teoria nieraz pierwszy mniot moze byc maly zeby drogi [...]
Autor: Janek (2013-05-17 15:37:58)
Temat:

Od czego zacząć hodowlę królików?


Witam,

kilka dni temu przeszedłem na emeryturę. Myślę, że będę miał teraz sporo czasu, a że mieszkam na wsi i mam 1,34ha działkę (na której mieszkam) chciałbym zająć się hodowlą królików. Mam pomieszczenie gospodarc [...]

Wiedeński niebieski

krole.pl » Rasy królików » Rasy średnie » Wiedeński niebieski

Rasa wiedeński niebieski została wyhodowana w latach 1890-1895 w Wiedniu przez urzędnika kolejowego K. Schulz-a. Powstała przez wielokrotne krzyżowanie olbrzymów belgijskich, olbrzymów lotaryńskich, morawskich niebieskich i królików holenderskich Króliki tej rasy odznaczają się bardzo szybkim tempem wzrostu oraz posiadają bardzo dobrej jakości futro. Reprezentują typ mięsno-futerkowy.
Krolik rasy wiedeński niebieski

Krolik rasy wiedeński niebieski

WYGLĄD


     Królik wiedeński niebieski posiada budowę harmonijną. Tułów ciała ma walcowaty, bardzo dobrze umięśniony. Głowę ma osadzoną mocno na krótkiej szyi. Głowa powinna być krótka i okrągła. Uszy mięsiste, mocno osadzone, owłosione, zakończone łyżeczkowato, na końcach muszą być zaokrąglone. Uszy są o długości około 11,5 - 12,5 cm. Kończyny ma średnio długie ale bardzo silne. U samic starszych (ponad 1 rok) dopuszcza się małe symetrycznie, pojedyncze podgardle. Ogon prosty.
Okrywa włosowa na całym ciele bardzo gęsta i sprężysta oraz jedwabista. Długość włosów około 3 cm. barwa włosów pokrywowych ciemnoniebieska, jednolita na całym ciele o wyraźnym połysku. Ogólna barwa okrywy włosowej sprawia wrażenie czarnej z niebieskim nalotem. Na brzuchu i wewnętrznej stronie ud królik wiedeński niebieski posiada okrywę matową.
Barwa włosów podszyciowych jasniejsza niż pokrywowych, bez żadnych nalotów, jednolita na całym ciele.
Barwa oczu niebieskoszara, a pazurków od szarej do czarnej.

Królik wiedeński niebieski na trawie
Królik wiedeński niebieski na trawie

WADY DOPUSZCZALNE


     Słabo zaznaczona budowa ciała. Wydłużona głowa i szyja. Uszy lekko rozchylone, mniej owłosione, o długości od 12,5 do 14 cm. Okrywa włosowa mało gęsta, sprężysta oraz jedwabista. Niewiele dłuższe włosy niż długość standardowa tj.3 cm.
Włosy pokrywowe o mniejszym połysku. W barwie włosów widoczny słaby, rudy nalot bądź występowanie pojedynczych, białych włosów. Rozjaśniona barwa włosów podszyciowych. Wyraźniej zaznaczone podgardle. Niewielkie odchylenia w barwie oczu oraz pazurków w stosunku do wymagań wzorca.

Królik wiedeński niebieski w klatce
Królik wiedeński niebieski w klatce

WADY NIEDOPUSZCALNE


     Masa ciała poniżej 3,5 kg bądź powyżej 5,5 kg. Uszy nie owłosione, miękkie, dłuższe niż 14 cm, zwisające. Długość włosów powyżej 3,5 cm. Okrywa włosowa słabo sprężysta oraz rzadka. Kępki białych włosów w okrywie. Wyraźne zarudzenie barwy okrywy włosowej lub mało widoczny niebieski nalot. Wyraźnie rozjaśniona barwa podszycia. Barwa oczu inna niż wzorcowa oraz pazurki.


      W pracy hodowlanej powinniśmy zwracać uwagę na to, aby osobniki, które zostawiamy do dalszej hodowli posiadały jak najwięcej cech zbliżonych do ideału.
Polecamy
Komentarze (4)
Autor: ~krolik wiedenski (2023-04-07 18:41:52)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

fjny krulik


hej ten krulik jest fajny ale ja mam miniaturke tosie i jest lepsza
Autor: ~Jakoby (2021-10-17 08:46:25)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Baranią


Ja mam takiego królika o imieniu Barania i jest bardzo spokojna
Autor: ~kicka (2020-06-06 11:28:05)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Królik


raczej czarny , szary , a taka nazwa ale musi chyba być niebieski
Autor: ~Zosia<3Gucio (2015-06-13 09:33:40)      [odpowiedzi: 0]
Temat:

Gucio


Mój króliczek to Gucio. Dostałam go dosłownie wczoraj i zaczynam go przyzwyczajać do siebie. To mój 9 królik bo mam 8 olbrzymów belgijskich. Lubię czytać o królikach i zamierzam mieć ich wiele więcej:-)


Dodaj nowy wątek
Temat:
Autor: Napisz wynik działania: 6minusplus 9 =
Walczymy ze spamem w komentarzach. Spam generują roboty. Rozwiązanie powyższego działania przekonuje nas że nie jesteś robotem :)
krole.pl © 2024