
Dorosły królik Angora
Głównym kierunkiem użytkowania
królików angorskich, jest produkcja wełny. Poza wełny, hodowca od tej rasy królików otrzymuje także
skórki oraz
mięso, lecz są to wyłącznie produkty uboczne. Okrywa wełniasta pokrywa całe ciało królika angorskiego z wyjątkiem przedniej części głowy, uszu oraz spodniej powierzchni przedramienia, podudzia oraz stóp, które to są porośnięte krótką sierścią.
Na wełnę królików angorskich składają się dwa rodzaje włosów,
czyli włosy przewodnie, które są sztywne, kruche i bez połysku, tworzą one tzw. "ość", zaś drugi rodzaj włosów
królików angorskich to włosy puchowe,
są one delikatne, miękkie, bardzo cienkie, elastyczne i posiadają piękny jedwabisty połysk.
Wartość wełny angorskiej jest zależna od stosunku ilościowego zawartych w niej włosów ościstych oraz włosów puchowych jak również długości odrostu. Bardzo ważna jest barwa wełny, jej moc oraz czystość i stan przechowywania.

Królik Angora w klatce
Króliki rasy angorskiej nie przechodzą okresowej wylinki. Zmiana włosów trwa u nich nieprzerwanie w ciągu całego roku. Wyłącznie na okres wiosenny oraz jesienny ilość wypadających włosów jest u nich większa niż latem oraz zimą.
Aby utrzymać wełnę bardzo dobrej jakości, należy w pomieszczeniach dla królików angorskich utrzymywać zawsze bezwzględną i idealną czystość. Ściółka powinna być zawsze czysta oraz sucha. Pomieszczenia w których przebywają króliki powinny być tak urządzone, aby odchody oraz inne zanieczyszczenia, a w szczególności mocz, nie przeciekały z klatek wyżej postawionych na niżej postawione, gdyż zanieczyszczało by to bardzo
wełnę królików. Króliki angorskie należy odpowiednio karmić. Uzyskanie odpowiedniego surowca włókienniczego umożliwia wyłącznie odpowiednio zbudowane, kryte z wierzchu drabinki na paszę objętościową suchą oraz
korytka na pasze treściwą i soczystą. Dzięki takiemu zastosowaniu karmienia królików, uniemożliwiamy im wchodzenie na pokarm i brudzenie sobie wełny. Zadając paszę lub ścieląc świeżą ściółkę pod króliki angorskie należy czynić to bardzo starannie oraz ostrożnie, uważając, aby nie zabrudzić przy tym ich wełny.

Mały królik rasy Angora
Wełna królików angorskich jest doskonałym surowcem włókienniczym. Jest ona piękna, trwała w noszeniu, bardzo ciepła oraz wygodna i praktyczna. Można ją także prać. Wełna angorska w przemyśle jest używana jako domieszka do innych włókien.
Najczęściej wełna angorska jest przędzona z wełną owczą. W tej mieszance spełnia ona rolę surowca uszlachetniającego, nadając dodatkowe dodatnie cechy gotowemu już produktowi np. tkaninom czy włóczce. Wełnę tą można barwić na dowolne barwy. Wełna angorska nadaje się idealnie na wyroby dziane, jak swetry, berety, szale, rękawiczki zimowe, ubiory dziecięce, skarpetki, kombinezony lotnicze, itp. Z 1 kilograma wełny angorskiej uzyskujemy 100 000metrów bieżących przędzy, które ważą około 900g. Z takiej ilości przędzy można utkać około 2,5m? tkaniny wełnianej. Na jedną parę rękawiczek jest potrzebne od 35 do 50g przędzy angorskiej, na skarpetki od 40 do 85g, na chustkę kobiecą od 200 do 250g, zaś na sweter od 200 do 400g.
Dorosły
królik rasy angorskiej daje w ciągu roku od 150 do 360g wełny. Czasami zdarza się, że można uzyskać nawet 500g wełny, od jednego królika angorskiego.